MAAILMATUUM

Elu on superloos.

OSTA DIGI |  OSTA CD 
________________________

HINGE KODU

”Hinge kodu” on tervikalbumina sisekaemuslik rännak, muusikaline tööriist, mis viib läbi erimaiguliste helimaastike meie kõigi isiklikele elulehekülgedele, kõnetades vajalikul ajahetkel just seda maailmajagu, mida mööda kuulaja parasjagu astub.

Mahe kosmilise kõlaga seisundimuusika puudutab maailmamuusikat, jazzi, poppi, etnot – selles on säilinud Eesti ürgsest pärimuskultuurist pärit loitsu rituaali ning regilaulu hõngu. Tosina emakeelse laulu autoriks on Indrek Tammoja, olles ammutanud inspiratsiooni ka selliste kodumaiste autorite nagu Timo Maran, Andres Lehestik ja Katrin Kuldjärv luulest.

Laulud sobivad nii meelt kui keha tervendavaks kosmiliseks rännakuks, vabastavaks tantsupeoks, muusikateraapiliseks sisekaemuks või märkamatuks pealelõunaseks helitaustaks. Lihtsad ja tihti kordustele üles ehitatud viisid loovad mõnusa atmosfääri ühtelaulmiseks, emakeelsed sõnaread pakuvad aga äratundmisi ja meelelisi taipamisi.

Plaadil löövad kaasa ja lisavad helipilti maitsekat vürtsi suurepärased Eesti muusikud Jonas Kaarnamets, Mihkel Mälgand, Paavo Eensalu, Iiris Vesik, Eno Kollon, Kristjan Jõemägi, Gerda Nurmeots, Johanna Mängel, Raun Juurikas, Kelly Tomson ja teised.

Muusika on produtseeritud koostöös Peeter Salmelaga tema hubases Kalamaja stuudios 2019. aasta jaanuarist maikuuni. Helile on antud omapäraselt pehme ning ajatu atmosfäär.

“Hinge kodu” esmaesitlus toimus 5.juunil 2019 KUMU auditooriumis.

OSTA DIGI |  OSTA CD 
________________________

TAMMETSÕÕR

Rändaja teine heliplaati “Tammetsõõr” ilmus 2016 aasta lõpus ning plaadi esitluskontsert peeti 30.novembril KUMU auditooriumi saalis. Tegemist on nüüdseks Rändaja bändikoosseisu koondunud muusikute põneva ühisloominguga, mille tulemusena on plaadile püütud eripalgelise kõlavärvinguga ja omalaadne maagiline muusika. Plaadil kohtuvad eestimaised juured välise ja sisemise lihtsuse ning maailmatunnetusega.

Rändaja kollektiivi loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. “Tammetsõõr” väljendab lihtsalt, kuid ilmekalt heli ning sõna sügavust, kus ühise musitseerimise käigus sünnib otsekui maagiline ring, milles iga osaleja lisab tervikusse uue elemendi ja kus ükski lugu ei kõla kuulaja jaoks kaks korda täpselt samamoodi.

“Ammutasin uue albumi jaoks inspiratsiooni ka mitmete Eesti luuletajate loomingust. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast suurest maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees,” sõnab Rändaja.

Rändaja muusikalist käekirja ilmestab ka mõnevõrra ebatavaline pillivalik – kitarri kõrval kõlavad tšello, süntesaatorid, bambusflöödid ning etnilised trummid. Rändaja maalib mahedaid pärimuslikke, maailmamuusika ja ambienti toonides helisid. Salapäraste ja sügavamate värvingute kõrval jääb muusika valdavalt paitavaks ning helgekõlaliseks.

Album on salvestatud Peeter Salmela helistuudios Kalamajas 9.–16. Augustil. Tegu on peaaegu stuudio livealbumiga, sest enamus laulud on salvestatud koos mängides.

Rändaja albumi koosseis:
Indrek Tammoja – laul, kitarr
Johanna Mängel – tšello
Paavo Eensalu – süntesaatorid, kellamäng, kalimba, parmupill
Liis Kibuspuu – bambusflöödid, kellamäng
Margus Kokk – basskitarr
jt.

Toonmeister Peeter Salmela, masterdanud Minerva Pappi/Soome

OSTA DIGI |  OSTA CD 
________________________

TEEKOND

Rändaja debüütalbum “Teekond” ilmus 2014 aasta aprillis. Seda omapärast loomingulist sündi ja koostööd iseloomustavad helgetes, mõnikord ka mõtlikes, aga igati positiivse energiaga maailma- ja etnomuusika mõjutused.
Rändaja muusika suurim väärtus on isikliku elu- ja maailmakogemuse põhjal sündinud laulud ning erinevate muusikute poolt kantud vibratsioonid, mis plaadil üheks voolavaks tervikuks sulanduvad.
Helisid on laenatud nii troopiliste lindude võõrapärastest lauludest kui Matsalu luigehuigetest. Rändaja laulujooja Indrek Tammoja rännakud Brasiilias on seda muusikat rikastanud lopsaka eklektilise helimaailmaga, Eestimaad esindavad tema muusikas lihtsad meloodilised viisid.

“Minu jaoks on muusika nagu tunne, mis sünnib hetkes valitsevas koosmõjus, see on elus organism, kes vajab loojaid ja hetke, mida luuakse. Kui sa teda kuulama jääd, siis puudutab ta alati hingekeeli ja kõnetab. See on kui teine emakeel, energia, mida me juba sündides mõistame, aga elu jooksul järjest paremini kuulma, rääkima ja tunnetama õpime. Luues muusikat toimus minu elus muutus ning sedasama energiat ja väge see heliplaat tervikuna endas kannabki. Nende vibratsioonide abil leiad sisemise teekaaslase, Rändaja, kes käib sama rada koos Sinuga,” võtab albumi “Teekond” mõtte kokku Rändaja.

Muide pidi Teekond plaat mõjuma maagiliselt ka lastele ja see üks toredamaid komplimente meile.

Plaadil löövad kaasa –
Indrek Tammoja – vokaal, kitarr
Tiiu Õunapuu – viiul
Taavi Paomets – elektroonilised seaded, kitarr
Liis Kibuspuu – plokkflööt
Johanna Mängel – tšello
Kristjan Pärn – kitarr
Kostja Tsõbulevski – bass
Dana Karjatse – araabia rütmipillid
Rosanna Lints – taustavokaal
Jonas Kaarnamets – kitarr
jt.

Plaadi toonmeister ja master: Romet Pott